Poznań, 16.01.2019

Cześć!

Z tej strony Jakub Majoch. W skrócie jestem przedsiębiorcą oraz pasjonatem efektywnej nauki. Zawsze chciałem z życia wyciągnąć jak najwięcej i jak najlepiej wykorzystać swój czas, gdyż interesuje mnie bardzo bardzo bardzo wiele rzeczy.

Kiedy chodziłem jeszcze do liceum, zainteresowałem się metodami skutecznej nauki, dzięki którym mogłem zdecydowanie szybciej i łatwiej się uczyć. Dzięki temu zaoszczędziłem bardzo wiele godzin, które mogłem poświęcić na swoje hobby, jakim było tworzenie stron internetowych, na czym bazuje mój pierwszy biznes.

Teraz po tym okresie stwierdziłem, że chcę iść dalej i stworzyć kolejny projekt. Pomyślałem… a gdyby tak skupić się na efektywnej nauce wśród dzieci i młodzieży? Mnie osobiście bardzo to pomogło, a nie lubiłem się uczyć, zresztą jak prawie każde dziecko.

Cały czas wiele dzieci cierpi w szkołach, gdyż kolejne reformy edukacji, zamiast pomagać dzieciom w rozwoju i staniu się jak najlepszą wersją samego siebie, to tylko coraz bardziej utrudniają im życie.

Np. ostatnia reforma edukacji likwidująca gimnazja, spowodowała, że dzieci w klasach 7-8 klasy podstawówki mają w 2 lata przerobić materiał z 3 lat gimnazjum. I oczywiście jeszcze do tego więcej historii do nauki, jakby dzieci to w ogóle interesowało. Jednym słowem koszmar! Współczuję tym dzieciom.

A nikt tak naprawdę w szkole nie nauczył nas, jak się poprawnie uczyć. Od początku edukacji, dziecko jest uczone pewnej porcji materiału na lekcji, odstaje pracę domową do odrobienia i za jakiś czas jest robiony sprawdzian. I tak przez 12 lat, a nawet i dłużej (jeśli weźmiemy pod uwagę studia).

I przez ten cały czas, nikt nie powiedział jak się tego nauczyć. Masz po prostu zakuć… nauczyć się na pamięć…

STOP!

Tak to nie działa. Uczenie się jest umiejętnością jak każda inna. A nawet powiem więcej. Śmiem twierdzić, że jest najważniejszą umiejętnością, jaką możemy nabyć w całym swoim życiu. Bo życie to wieczna nauka czegoś nowego. Zdobywania nowych umiejętności i kompetencji.

Szczególnie w dzisiejszych czasach ogromnych zmian, gdzie w ciągu 10 lat rynek zmienia się szybciej niż przez całe stulecia. Przez to musimy ciągle uczyć się nowych rzeczy, zdobywać nowe umiejętności, bo rynek cały czas się zmienia.

Dlatego uważam, że umiejętność efektywnego uczenia jest tak ważna. Bo pozwoli nam lepiej zaadaptować się do galopującego rynku i osiągnąć ogromną przewagę nad innymi. Moim zdaniem, jest to bardzo ważne.

Poza tym umiejętność efektywnej nauki pomoże teraz dziecku przetrwać okres szkoły. Sprawi, że dziecko uwierzy, że potrafi się szybko i dobrze uczyć. Dzięki temu nie będzie traktować nauki jako największego zła, lecz jako wyzwanie. Poza tym będzie miało czas, aby spotykać się z przyjaciółmi i realizować swoje hobby (co jest bardzo ważne dla rozwoju dziecka, bardziej niż sama teoretyczna wiedza uczona w szkole).

I własnie po to to stworzyłem ten projekt – aby dzieci w końcu uwierzyły w swój potencjał oraz nie zostały stłamszone przez system edukacji polskiej.

Nasze plany

Dopiero startujemy. Na początku planuję rozwijać fanpage oraz uruchomić inne kanały social media. Planuję w nich publikować dużo wartościowych materiałów z poradami jak się szybciej i efektywniej uczyć oraz jak zmotywować dziecko do nauki.

Poza tym niedługo uruchomię własną stronę www oraz newsletter z poradami wysyłanymi na maila.

W następnej kolejności planuję wystartować z indywidualnymi korepetycjami dla dzieci na terenie miasta Poznań. Tym osobiście nie będę się zajmować, ale zamierzam zatrudnić fachową osobę, która ma doświadczenie w nauczaniu dzieci. Przy okazji, jeśli jesteś taką osobą i szukasz nowej ciekawej pracy, to napisz do mnie! 🙂

Z czasem planuję rozszerzyć obszar działalności o więcej miast oraz skupić się na innych formach przekazywania wiedzy takich jak kursy online, ebooki, warsztaty, eventy etc.

Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej i przyłączysz się do naszej inicjatywy. Jeśli tak, to polub i zaobserwuj nasz fanpage. Ponadto, kiedy polubisz stronę, wejdź na fanpage, najedź na „Obserwowane” i wybierz „Wyświetlaj najpierw” – wtedy na pewno będziesz informowany/a przez Facebooka o wszystkich naszych nowych postach.

Serdecznie pozdrawiam!
Jakub Majoch

Darmowe porady na maila!

Już teraz zapisz się i otrzymuj raz w tygodniu na maila spis naszych najlepszych porad opublikowanych na Fanpage. Dzięki temu masz pewność, że nic Ci nie umknie. Jak wiesz Facebook lubi ucinać zasięgi i nie wyświetla wszystkich postów. Poza tym na maila raz na jakiś czas będę podsyłać Ci treści niedostępne nigdzie indziej.

Zero spamu. Nie znosimy spamu tak samo jak Ty.
Nie udostępnimy Twojego maila nikomu innemu. Nigdy.